بیماری مارسا، بیماری ای که اگ باکتری هاش به خون برسند می‌تونه منجر به مرگ بشه : 

 

بیماری مارسا
بیماری مارسا

باکتری مارسا صرف وجود اون در پوست مشکلی برای بدن ایجاد نمی‌کنه، اما اگر شما زخم داشته باشید، این باکتری‌ها فعال و تکثیر می‌شند و ممکنه به جریان خون برسند و از اینجا مشکل شروع میشه، چون باعث سپسیس میشه و این ممکنه حتی منجر به مرگ بشه .

علائم عفونت با بیماری مارسا تا حد زیادی به چگونگی عفونت  و مکان بیمار بستگی داره اما بروز تب شدید، احساس درد عضلانی و احساس تنگی نفس همراه با سردرد شدید، گاهی حالت تهوع و اسهال از علائم اون هستند .

 

بیماری مارسا شبیه به ویرروس کرونا
بیماری مارسا شبیه به ویرروس کرونا

بیماری های مثل بیماری های اندوکاردیت  که دریچه های قلب رو درگیر می‌کنه  سلولیت که یک‌بیماری عفونی هستش فولیکولیت‌ که باعث ایجاد تاول های کوچک چرکی‌ میشه وچند بیماری دیگ  ناشی از ابتلا به مارسا هستند .

برای درمان مارسا معمولاً متخصص با توجه به نوع عفونت و علائم نشون داده شده در بیمار، نوع درمان بیماری مارسا رو تعیین می‌کنه و تعیین آنتی بیوتیک مناسب تاثیر منفی این بیماری رو کم کنه .

شاید براتون سوال باشه که چطور میشه از این بیماری جلوگیری کرد جالبه بدونید هنوز هیچ واکسنی برای مارسا و محافظت از اون ساخته نشده و وجود نداره .

 

 

مطالعه کنید :خواص شگفت انگیز گردو؛ از کاهش وزن تا درمان صرع

 

شما با شروع تاول روی پوست و نیش حشرات و یا وجود بریدگی و خراش مخصوصاً در کودکان خردسال.

زمانی که فردی مجروح میشه و این زخم‌ها با افزایش دمای بدن همراهه و همچنین زمانی که پوست با درد شدید قرمز یا تحریک میشه، باید به طور جدی به دنبال درمان مارسا باشید .

در اخر توصیه می‌کنیم از تماس با بیماران بدحال  خودداری کنید و سعی کنید تا حد امکان دست‌های خودتون رو تمیز نگه دارید و به علت اینکه این بیماری در بیمارستان ها بیشتر پخش میشه از دست  زدن به پانسمان دیگران حتما خودداری کنید و همچنین استریل کردن وسایل شخصی افراد دارای زخم، شکستگی یا آبسه می‌تونه موثر باشه .

 

جهت دسترسی به مطالب بیشتر ما را دنبال کنید :
fast_health20